Bilinmeyen 10 Instagram İpucu

Bilinmeyen 10 Instagram İpucu

Instagram kullanmak çok kolay ve eğlenceli olsa da bazı bilinmeyen yönleri her zaman vardır. Sürekli olarak güncellenen ve yeniliklerin geldiği bir uygulama olduğu için bazı şeylerin gözden kaçması da son derece normal olarak gözükebilir. Sizlere bu yazımızda Bilinmeyen 10 Instagram İpucu nelerdir? Bu konular hakkında bilgiler vereceğiz. Yine bu bilgileri öğrendikten sonra Instagram’ı çok daha iyi kullanacaksınız. Bu bilinmeyenler sizlere takipçi ve beğeni olarak geri dönecek.

Gönderilerini sürekli olarak takip ettiğiniz hesaplar var değil mi? Ünlüler, haber kanalları ya da benzeri hesapları pek çoğumuz takip ediyoruz. Bu tarz hesaplar için uyarıları etkin hale getirerek hiç bir gönderiyi kaçırmazsınız. Bu nasıl yapacaksınız? Instagram uygulamasına giriyorsunuz ve hangi hesapların paylaşımlarından uyarı almak istiyorsanız profil sayfasını açıyorsunuz. Sonra ise sağ üstte yer alan Seçenekler düğmesine basın. En son olarak “Gönderi uyarılarını etkinleştir” üzerine dokunun. İşte herşey bu kadar bunu yaptıktan sonra artık istediğiniz hesapların paylaşımları birkaç saniye içerisinde sizlere bildirim olarak gelecek.

Başkaları sizin fotoğraflarınızı etiketleyebilir. Bu her zaman hoşumuza gitmez ve siz isterseniz o etiketleri kaldırabilirsiniz. Bunun için önce fotoğrafa girmemiz gerekiyor ardından “Fotoğraf Seçenekleri” üzerine dokunun, ardından “Beni fotoğraftan kaldır” üzerine dokunun. İşte herşey bu kadar basit, istemediğiniz fotoğraf etiketlerinden kurtulmak sadece birkaç dakika sürecek. Instagram da sık sık profilleri geziyorsanız ve telefonlarınızı zaman zaman da olsa başkaları kullanıyorsa daha önceki geçmişi temizlemek akıllıca olacaktır. Kimleri aradığınızı başkalarının görmesini istemiyorsanız Instagram arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Üst kısımda yer alan seçenekler bölümünden “Arama geçmişini temizle” üzerine dokunun. İşte bu kadar önceki aramaların hepsinden 10 saniyede kurtuldunuz.

Daha önce beğendiğiniz fotoğrafları görebilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz ya da daha sonra tekrar bakmak istediğiniz fotoğrafları nasıl görebilirsiniz.  Instagram seçeneklerini açın ardından “Beğendiğiniz gönderiler” üzerine tıklayın. Bugüne kadar kaç adet fotoğraf beğendiyseniz onları listeli bir şekilde görebiliyorsunuz. Fotoğraf yüklemeden önce yaptığımız düzenleme ve editleme işi bizler için olmazsa olmaz değil mi? Filtreleme ve diğer efektler vermeyi çok fazla seviyoruz. Düzenleme araçlarına ulaşmak için önce fotoğrafı seçin daha sonra ekranın altında filtrenin yanında olan ‘düzenle’ seçeneğine basın. Burada çok sayıda düzenleme aracından istediğinizi seçebilirsiniz. parlaklığı, kontrastı, sıcaklığı, yapıyı, gölgeleri ve renk dolgunluğunu değiştirin. Artık yüklediğiniz fotoğraflar çok daha profesyonel olacak ve daha fazla beğeni alacak.

İnternetiniz sınırlıysa ve paketinizin bitmesini istemiyorsanız kesinlikle bunları yapmalısınız. Instagram da baktığınız videolar ve görseller ne yazık ki internetinizin hızlı bir şekilde bitmesine neden olur. Saatlerce Instagram’dan çıkmayan kişiler olduğu için interneti verimli kullanmak gerekiyor. Instagram da daha az veri kullanmak için profilinize giriş yapın. Sağ üstte seçenekler kısmına dokunun. “Mobil ağ kullanımı” altında “Daha az veri kullan” seçeneğini etkinleştirin. İşte bu kadar artık çok daha kullanımı sağlanacak. Instagram biraz daha yavaş çalışsa da veri kullanımda çok fazla tasarruf edeceksiniz. İnternet paketi kısa sürede bitenler sizler mutlaka bunu yapmalısınız. Instagram da eskiden çoklu hesap özelliği yoktu. Ancak artık birden fazla hesap ile giriş yapabiliyorsunuz. Birden fazla hesabınız var ise ayarları açın ve Hesap Ekle’yi seçin. Artık istediğiniz zaman hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Ticari olarak Instagram’ı kullanan ve çok sayıda hesabı olanlar için bu tarz bir uygulama gerçekten harika olacaktır.

Kolay oluşturmayı sevenler için gelen büyük bir yenilik var. Instagram’ın yeni Layout uygulaması (Android, iOS), kolajlar oluşturup onları Instagram ve diğer sosyal ağlara yüklemenizi daha kolay bir hale getirecek. Boomerang tarzındaki videolar çok sayıda kişi tarafından beğeniliyor. Sizlerde bu tarz uygulamalar ile video oluşturabilirsiniz. Layout, 9 farklı kolaj seçeneği sunuyor. Sizlerde bu farklı Layoutlar ile farklı içerikler üretebilirsiniz. Son olarak ise uzun videoları çok daha keyifli hale getirecek olan bir yenilik var. Uzun videoları Hyperlapse (Android, iOS) ise uzun kayıtlarınızı hızla akan kısa videolara (time lapse) dönüştürüyor. Sizlerde Instagram kullanıyor ve bazı tüyoları kullanmak istiyorsanız yukarıda verdiğimiz ufak ama etkili bilgileri kullanabilirsiniz. Daha aktif olmak ve tüm içeriklerden haberdar olmak için yazımızdaki önerileri kendi hesaplarınızda kullanabilirsiniz.

Kesinlikle daha iyi ve daha hızlı kullanımlar sağlayacak tüyoları sizler için paylaştık. Ayrıca veri kullanımı sorunu yaşayanlar için Instagram da daha az nasıl veri kullanımı yapılır bunu da anlattık. Yapacaklarınız ile takipçi sayınızı da arttırabilirsiniz. Instagram da ürettiğiniz içerikleri daha çekici insanlara hoş gelecek şekilde montajlamasını yaparak daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz. Som kısımda ise takipçi satın almak isteyenler için takipsi.com adresi ile bunu rahatlıkla yapabileceklerini söyleyelim. Takipçi kasmanın ve ücretli bir şekilde takipçi almanın en iyi yolu bu sitede sizleri bekliyor.

Yılların tecrübesi ve Instagram konusunda pek çok hizmeti alabileceğiniz takipsi.com ücretli ve ücretsiz olarak pek çok hizmeti sizlere veriyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir