Instagram Fotoğraf Yükleme Sorunu Çözümü

Instagram Fotoğraf Yükleme Sorunu Çözümü

Instagram sosyal medya sitelerinin devi haline geldi ve artık pek çoğumuz gün içerisinde telefonlarımızdan defalarca Instagram’a bakarak yeni bir şeyler var mı  sorusuna yanıt veriyoruz.  Teknolojinin nimetlerinden her gün defalarca kez yararlanmamıza rağmen Instagram’da bir türlü fenomen olamıyor ve yüksek takipçi sayısını ulaşamıyorsanız kesinlikle bir destek almalısınız.  Bu yazımızda sizlere İnstagram da fotoğraf yükleme sorunu ve bu sorunu nasıl çözebileceğini anlatacağız.

Akıllı telefonların çıkmasının ardından Hepimiz sosyal medya hesaplarında 10 kat daha fazla zaman ayırmaya ve zaman geçirmeye başladık. Instagram da bazen fotoğraf çekmede ve fotoğraf yükleme de sorunlar olabiliyor bu sorunla karşılaşan ve bu sorununu çözemeyen kişiler için kısa güzel bir anlatım gerçekleştirelim.  Öncelikle yapmamız gereken telefon ya da tabletinizden ya da bilgisayarınızdan  uygulamalar kısmına giriyoruz. Instagram uygulaması başta olmak üzere aygıtında bulunan diğer uygulamaların da önbellek bölümüne girerek devam ediyoruz.  Daha sonrasında ise tablet telefon ya da bilgisayar hangisinden giriyorsanız cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.  Aygıtınız yeniden başlatıldı ve işlem için hazır.  Yukarıda belirtmiş olduğum sistem tamamen Android cihazlar ve bilgisayarlar içindir. Eğer siz de iOS kullanıyorsanız farklı bir deneme yapacağız.

Zaman kaybetmeden iOS işletim sistemi ile Fotoğraf yükleme sorununu nasıl çözeriz bunu anlatalım. Anlatacağımız bu yöntem İOS bilgisayarlarda da geçerli olacaktır. Öncelikle cihazınızın yüklenen uygulamalar bölümüne girin.  Daha sonra aygıtınızda ne kadar yer kaplayan uygulama varsa önbellek kısmına girerek gereksiz uygulamaları kaldırın.  Önbellek kısmında yer alan ve yer kaplayan uygulamalarınızı kaldırdıktan sonra cihazınızı tekrardan başlatarak artık rahat bir şekilde fotoğraf yükleyebilir ve Instagram’da herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu yöntem ile hiçbir sorun yaşamaz ve İnstagram da fotoğraf yükleme ya da fotoğraf hatası aldığımız zaman önbellek  temizliği yaparsanız rahatlıkla fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

Telefonunuzu kullanım şekline bağlı olmak kaydıyla bir hafta veya on gün aralığında önbellek temizliği yaparsanız hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Çok fazla kullanılmasa da Windows Phone işletim sisteminde  nasıl sorunu çözeceğinizi de anlatalım.  Windows Phone işletim sistemine  sahip olan bir cihazdan Instagram’a giriyorsanız uygulamalar kısmına girerek çok fazla yer kaplayan tüm uygulamaları silmeniz gerekiyor aksi takdirde Instagram’da düzgün şekilde fotoğraf paylaşamazsınız. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatarak tekrardan fotoğraf yüklemeyi deneyelim.

Göreceksiniz ki işletim sisteminiz ne olursa olsun yukarıdaki dediklerimi harfiyen uygularsanız hiçbir şekilde fotoğraf yükleme hatası almazsınız ve hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız.  Yukarıda belirtilen anlatımları işletim sistemlerinize  bağlı olmak kaydı ile uygularsanız dilediğiniz zaman İnstagram da fotoğraf yükleyebilir ve bunu da son derece hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.  Önbellek temizliğini belli aralıklarla yapmak Instagram’da ya da diğer sosyal medya siteleri ne fotoğraf yüklerken video atarken ya da Story paylaşırken çok daha hızlı paylaşımlar yapmanıza yardımcı olur.  Yani sadece fotoğraf yükleme hatası aldığınızda ya da farklı bir sorun ile karşılaştığınızda önbellek temizliği yapmamanızdır.

Önbellek temizliği Instagram ya da sosyal medya sitelerinin dışında da bilgisayarınızda bulunan fazlalıkları temizlemeniz için oluşturulmuş bir bölgedir.  Telefonunuzun hafızasını arttırmak ya da kasmasını engellemek için belli aralıklarla tüm sosyal medya siteleri başta olmak üzere diğer uygulamalarında önbelleklerini temizlemelisiniz. Eğer Instagram’a sık sık telefonlarınızdan giriyorsanız sizlere önemli bir uyarı yapalım.  Telefonlarımızı gereksiz ve birkaç kez kullanacağınız uygulamaları yükleyerek boşuna doldurmayın ilginizi çeken ve mutlaka sürekli olarak kullanacağınız uygulamaları telefonunuza yüklerseniz kesinlikle telefonunuz ve Instagram açısından oldukça iyi bir iş yapmış olursunuz.

Telefonunuza gereksiz yükleyeceğiniz şeyler bellekte çok fazla yer kaplar ve siz onları çok sık kullanmadığınızdan dolayı zaman içerisinde telefonunuz için gereksiz durumuna düşecektir. Boşuna önbellek dolduracak ve Instagram ya da diğer uygulamalarınızı tam anlamıyla çalışmamasına neden olacaktır.  Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı sizlere de telefonlarınıza gereksiz uygulamaları yüklemek yerine sürekli olarak kullandığınız ve işinize yarayan uygulamaları yüklemeyi tercih etmelisiniz.  Sürekli olarak farklı uygulamalar yüklüyorsanız belli aralıklarla ön belleğinizi dikkatli bir şekilde temizlemeli ve bilgisayarınızı, telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.  Ayrıca sürekli olarak uygulama yükleyen kişiler belli aralıklar ile telefonlarına format atmalı ve telefonlarının eskisinden daha hızlı çalışmalarını sağlamalıdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 farklı çözüm yöntemi ile sizler de Instagram’da artık istediğiniz şekilde hikaye ya da fotoğraf paylaşabilir ve sevdiklerinizle güzel anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.  Nerede ya da ne durumda olduğunuz farketmez artık telefonlarınızdan Instagram’a istediğiniz şekilde fotoğraf atabilecek ve her anınız ölümsüz bir şekilde tutabileceksiniz.

Yazımızın son bölümünde yine ufak bir uyarı yapalım.  Gereksiz uygulamalar telefonlarınızı yorar ve çalışmasını yavaşlatır. O yüzden sizler de uygulama yüklerken dikkat etmeli ve anlık olarak beğendiğiniz uygulamaları yüklemek yerine daha kalıcı olacak ve işinize yarayacak uygulamaları yüklemeyi tercih edin.  Eğer gereksiz uygulamaları yüklerseniz Instagram ve diğer sosyal medya sitelerinde zaman zaman sorunlar yaşayabilir ve bu sorunları çözemeyebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir