Instagram Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Facebook tarafından satın alınan Instagram sürekli olarak kendisini yeniliyor. Şuan da sosyal medya devi haline gelen Instagram da pek çok kişiyi mutlu edecek yeni bir özellik gelecek. Instagram Görüntülü Arama Özelliği ile görüntülü bir şekilde istediğimiz kişiler ile konuşabileceğiz. Facebook tarafından satın alındıktan sonra radikal kararlar alan Instagram yönetimi sadece sosyal medya uygulaması olmanın yanı sıra pek çok özelliği bir arada bulunduran büyük bir uygulama haline geldi.

Instagram’a daha önce direkt mesaj özelliği ve son görülme özelliği eklenmiştir. Bu özellikler sayesinde Instagram’da istediğiniz kişiler ile anlık olarak mesajlaşma ve kişinin en son ne zaman Instagram hesabına giriş yaptığını görebiliyorsunuz.  Direkt mesajlaşma özelliği ile Instagram’da bir nevi anlık mesajlaşma durumu gibidir. Söz konusu olan ve  isteyen kişiler son görülme özelliğini kapatabiliyorlar. Uygulamanın ayarlar kısmından İstediğiniz zaman son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.  Instagram neredeyse her ay yeni bir özellik ile karşımıza geliyor bunların en sonuncusu ise Instagram görüntülü arama özelliği Instagram son yıllarda pek çok farklı değişikliği bizlere sondu.  Bunlardan en sonuncusu ise bir özelliğiydi. GİF animasyonları artık hikayelerde kullanılabiliyor GİF hareketli resimleri ile kullanıcıları daha fazla uygulama içerisinde tutmak ve hikaye paylaşmaya teşvik etmek için böylesine bir sistem Instagram’a entegre edildi.

İngilizce yayın yapan bir teknoloji sitesinde Instagram ile ilgili önemli bir haber yayınlandı sizlere bu haberi anlatmak istiyorum.  Elbette bu haber instagramın görüntülü arama özelliği ile alakalı teknoloji sitesinde yayınlanan habere göre Instagram görüntülü arama özelliğini Şu anda test ediyor ve kısa süre içerisinde kullanıcılarına sunmak için hazırlıyor.  ingiliz teknoloji sitesinde yayınlanan makaleye göre Instagram görüntülü arama özelliği Instagram direkt mesaj sisteminin içerisinde yer alacak ve buradan çalışabilecek.  ancak söylemeliyiz ki bu haber asparagas da olabilir yani gerçeği yansıtmıyor da olabilir. Bunun nedenini ise şöyle açıklayalım Instagram yetkilileri tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığı için herhangi bir haber sitesine güvenerek Böyle bir uygulama kesinlikle geliyor diyemeyiz. Yayınlanan habere göre yorum yapacak olursak Instagram direkt mesaj bölümünde hali hazırda mesajlaşmış olduğumuz kişiler ile istediğimiz zaman görüntülü bir şekilde konuşmada gerçekleştireceksiniz.  Ancak şöyle bir durum var ki hiç mesajlaşmadığınız bir kişi sizi arayamayacak yani tanımadığınız kişiler tarafından rahatsız edilmeniz gibi bir durumu da Instagram tamamen ortadan kaldırmış.

Herhangi bir kişi sizi Instagram’dan görüntülü aramak isterse Instagram size önce kabul edip etmeyeceğinizi  soracak ve ardından görüntülü arama sistemini devreye sokacak. Bu da tanımadığınız ve sizi rahatsız etmek isteyen kişileri tamamen devre dışı bırakacak.  Instagram görüntülü arama sistemi şu an içerisinde aktif olarak kullanılmıyor ancak kısa süre içerisinde Instagram uygulamasına eklenmesini bekliyoruz mesaj kutunuzdaki kişilerle konuştuğumuz sırada açılan sayfada aktif hale gelecek görüntülü arama sistemi ile sizlerde arkadaşlarınız ile rahat bir şekilde görüşme gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca Instagram görüntülü arama özelliğini video görüşme butonu olarak adlandırılabilir bir sistem olacak ve ufak bir kamera ikonu ile gelmesini bekliyoruz.  Yurtdışı merkezli almış olduğumuz bilgilere göre Instagram görüntülü arama özelliğinin kodlaması halen daha devam ediyor ve Instagram yazılımcıları bu konuda oldukça büyük adımlar attılar yani en fazla bir kaç ay içerisinde Instagram görüntülü arama özelliğini uygulama içerisinde görebileceğiz.

Biraz da sizlere Instagram’da konuşulan diğer özelliklerden bahsetmek istiyorum Instagram kesinlikle kullanıcılarına sürpriz yapmayı seviyor.  Hikayelerde daha fazla yazı yazmaya izin verecek olan takip sistemi ile Instagram kullanıcılarının adeta uygulamadan hiçbir zaman çıkmasını istemiyor.  Type özelliği sayesinde Instagram hikayelerinde 200 karaktere kadar yazıyı istediğiniz şekilde yazabileceksiniz. Ayrıca istediğinizde bu yazılara fotoğrafta ekleyebiliyorsunuz. Instagram’da popüler olmanın günümüzde çok fazla etkisi var maddi olarak kazanç ya da bir markanızı var ise büyük bir reklam yapma şansı Instagram üzerinden mümkün olacaktır. Bunun nedeni ise her gün milyonlarca insanın Instagram’da farklı aramalar yapması ve milyonlarca kullanıcının her gün fotoğraf Story ya da daha farklı paylaşımlar yapmasıdır.  Böylesine büyük bir sosyal medyada ünlü olmak ve para kazanmak da mümkün bunun için ise çok fazla takipçi ihtiyacınız var.

Yazımızın son kısmında sizlere Instagram’da takipçi özelliğini nasıl kazanabileceğiniz eve Instagram’da popüler olmanın yollarından bahsetmek istiyorum.  Instagram’da popüler olmanın bazı yolları var bu yollardan bir tanesi kesinlikle Instagram profil fotoğrafınız profil fotoğrafınız ne kadar etkileyici çekici ve insanlara albenisi yüksek gelir ise kişileri takip etme isteği o kadar artar ve profillerin izi takip ederler.  Sizler de fotoğraflarınızı yüklerken hikayelerinizi paylaşırken biraz kendinize özgü biraz da ilgi çekecek paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Daha doğru bir şekilde ifade etmek gerekir ise insanların sizi takip etmesi için onlara bir neden vermelisiniz.  Aynı zamanda farklı bir kişiliğe sahip olduğunuzu ve eğlenceli bir karakter olduğunuzu da yaptığınız paylaşımlar ile anlatabilirseniz kesinlikle Instagram’da hızlı şekilde takipçi kazanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir