Instagram Kullanımında Yapmamanız Gerekenler

Instagram Kullanımında Yapmamanız Gerekenler

Instagram çok fazla insan tarafından kullanıldığı için giderek daha farklı bir hale geliyor. Bunun en büyük nedeni ise sürekli olarak yeni güncellemelerin gelmesi ve bazı değişikliklerin yaşanması her ne kadar yeni güncellemeler ve değişiklikler olsa da Instagram’da Önemli olan şey takipçi kasmak ve takipçi kazanma konusudur. Hiç şüphe yok ki Instagram her geçen gün daha popüler oluyor ve yeni kişileri bünyesine katıyor. O yüzden takipçi kazanmak ve daha fazla takipçiye sahip olmak Instagram’da son derece önemli bugüne kadar sitemizde yayınladığımız haberlerin çoğu takipçi satın alma ya da takipçinin ne kadar önemli olduğuydu sizlere bugün çok daha farklı bir konuda bilgiler vereceğiz.

Bugün sizlere Instagram kullanırken neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız ve etiketten tutunda fotoğraf paylaşımlarınıza ve Instagram’ın seçenekler kısmında yer alan ayarlar ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz.  Instagram da paylaşım yaparken çok fazla etiket kullanıyorsanız kesinlikle bunu bir daha yapmayın Instagram paylaşımlarında en fazla 30 adet etiket kullanın.  Instagram kısa süre önce yeni bir güncelleme getirdi ve etiket kullanımı bu güncelleme ile çok daha önemli bir hale geldi.  Etiket  takip Özelliği ile etiketin girilmesi ve etiket kullanılması eskisine göre çok daha farklı olmalı sadece mantıklı şekilde girilen etiketlerle bile takipçi kazanmak yeni güncelleme ile mümkün.  Sanırım Bu konuda bilgisi olmayan kişilere bazı bilgiler vermemiz gerekiyor. Bir paylaşıma en fazla 30 etiket ekleyebiliyorsunuz ancak önemli olan bir şey var ki çok fazla etiket kullanımı yararlı değil zararlı bir geri dönüş sağlayabilir. Limit 30 diye tüm etiketleri girmek yanlıştır maksimum olarak 4 ya da 5 adet etiket kullanımı çoğu zaman ideal olacaktır.

Fazla etiket kullanmanın zararlarını anlatalım takipçi kazanmak adına çok sayıda etiket oluşturuyorsanız bu sizlere takipçi kazandırmaz tam aksine var olan Takipçilerinizi kaybedebilirsiniz.  Çok fazla etiket paylaşımı yapanlar takipçi kazanmak için bu tarz bir işlem yaptığını çok açık bir şekilde belli ediyor bu da diğer kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadığı için negatif bir geri dönüşe sebep veriyor. Instagram’da neredeyse herkes efekt kullanımı ve filtre kullanımına tercih ediyor. Paylaşımları çok daha zengin bir şekilde göstermek için bu tarzda efekt ya da filtre kullanmak mantıklıdır.  Ancak çok fazla  Efekt ve filtre kullanımı yapan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var.  Eğer aşırı derecede efekt ve filtre kullanırsanız bazı kullanıcılar ve takipçiler bundan rahatsız olabilir yine takipçi kazanmak yerine bir kayıp yaşarsınız.  Hatta bazı ünlüler ya da Instagram’da fenomen olmuş kişiler abartılı bir şekilde efekt ya da filtre kullandığı zaman pek çok kişi tarafından alay konusu olabiliyor. Sizlerde bu tarz kullanımlardan kaçınmalısınız ve daha dikkatli bir şekilde efekt ve filtre uygulamaları yapmalısınız.

Instagram’da takipçi kazanmanın en hızlı yolu paylaşım yapmaktır ve bu paylaşımların son derece kaliteli ve ilgi çekici olması gerekmektedir.  Ancak sürekli olarak paylaşım yapmak bir süre sonra insanların size yeter artık bu kadar sık paylaşım yapma demesini neden olabilir.  Çok sık paylaşım yapmak yerine düzenli bir şekilde ve zengin içerikler ile paylaşımlar yapmak uzun vadede çok daha olumlu bir katkı sağlar.  Instagram’da düzenli paylaşımlar yaparsanız ve belli bir seviyeye ulaşırsanız İnstagram aramalarında üstte çıkabilirsiniz sanırım buradan Instagram’da düzenli ve kaliteli paylaşım yapmanın nasıl bir işe yaradığını anlamış olduğunuz.  Arka arkaya paylaşımlar yapmak yerine belli aralıklarla ve çizginizi bozmadan kaliteye önem vererek paylaşımlar yapmak Instagram’da çok daha fazla kişi tarafından takip edilmenize neden olabilir.  Ayrıca Instagram sizi spam olarak görebilir ve hesabınızı engelleme ya da hesabınızı askıya alma durumları ile bile karşılaşabilirsiniz. Sosyal medyada gündem öylesine hızlı bir şekilde değişiyor ki Sizlerde tüm olan bitenin içinde olmalı ve hiçbir zaman gündemden uzak kalmamalısınız.  Uygulama içerisinde yer alan akımları ve gündemi takip ederseniz çok daha fazla takipçi kazanabilir ve sizin iyi bir Instagram takipçisi olduğunuzu ve iyi bir kullanıcı olduğunuzu diğer kişilere de göstermiş olursunuz.  Gündem ile alakalı paylaşımlar yapmak ve bunlara güzel filtreler eklemek ekstra takipçi kazanmanızı sağlar. Bizim Instagram konusunda sizlere verebileceğimiz öneriler bunlar sizler de kendinize has ve güncel taktikleri deneyerek Instagram’da çok daha fazla takipçi kazanabilir ve bunu daha da hızlandırarak devam edebilirsiniz.

Instagram sürekli olarak geliştiği ve güncellemeler yaşadığı için sizlerde yeni taktikleri sitemiz aracılığı ile takip edebilir ve Instagram hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.  Yukarıda vermiş olduğumuz taktiklerin tamamı 2018 yılı için geçerlidir ve en son güncelleme  dahil olmak üzere işinize yarayacak taktiklerdir.  Sizlerde yukarıda vermiş olduğumuz Instagram taktikleri ile Takipçi sayınızı arttırabilir ve olduğundan çok daha fazla popüler hale gelebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir